آمریکا دریافته که اسلام در میدان جنگ شکست نمی خورد، بلکه راه شکست، نابودی فرهنگ اسلام است
مولوی رسولی زاده گفت: دشمن در طول جنگ های مختلف تاریخ در یافته است که اسلام را در میدان جنگ نمیشه شکست داد بلکه با تضعیف فرهنگ اسلامی و ایجاد تفرقه، میشود اسلام را شکست داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان مولوی عبدالخلیل رسولی زاده امام جمعه اهل سنت موقت ایرانشهر در مصاحبه با رابط خبری ما پیرامون تحولات اخیر افغانستان گفت: خروج نظامیان آمریکا پس از ۲۰ سال در افغانستان شکست بسیار بزرگی برای کشور استبداد طلب آمریکاست زیرا او آمده بود تا در این کشور با ایجاد اختلاف در بین مسلمانان، حکومت خود را ایجاد کند و اسلام را نابود کند.
وی خاطر نشان کرد: آمریکایی ها بدانند که هیچ چیزی نمی توانند بر اسلام پیروز شوند و خداوند می فرماید که اسلام از هر چیز دیگری بالاتر است.
مولوی رسولی زاده بیان کرد: افغان ها افراد بسیار سخت کوش و فداکار برای حق در مقابل دشمن هستند.
وی اظهار داشت: یهود و نصارا به دنبال نابودی اسلام هستند و کاری به منطقه ندارند و هر کجایی که احساس کنند اسلام در حال قدرت گرفتن است، برای نابودی آن به آنجا می‌روند؛ فلذا خداوند متعال آنها را ذلیل کرد.
مولوی رسولی زاده تصریح کرد آمریکایی‌ها بعد از این که دیدند شوروی توسط افغانستان شکست خورد به این موضوع پی بردند که افغانستان و مردم آن بسیار قوی هستند به همین دلیل برای تضعیف آن لشکر کشی کردند.
امام جمعه اهل سنت موقت ایرانشهر افزود آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها به این نتیجه رسیده اند که مسلمان ها را باید توسط خودشان از بین برد و با ایجاد گروه های مختلف آنها را به جان یکدیگر انداخت؛ به همین دلیل طالبان را مسلح کردند.
مولوی رسولی زاده اذعان داشت: مقام معظم رهبری همواره تاکید می کند که دشمن از دو طریق به اسلام برای نابودی ضربه می‌زند، اول اختلافات مذهبی و دوم اختلافات قومی قبیله ای.
وی در پایان گفت: دشمن در طول جنگ های مختلف تاریخ در یافته است که اسلام را در میدان جنگ نمیشه شکست داد بلکه با تضعیف فرهنگ اسلامی و ایجاد تفرقه، میشود اسلام را شکست داد.

فهرست