شناسه خبر: 1955

لینک کوتاه صفحه

https://sb.dmsonnat.ir/?p=1955

اعتماد به دشمن، بزرگ ترین اشتباه مسلمانان در طول تاریخ
مولوی درواخ گفت: یکی از ضربه هایی که مسلمانان همیشه در طول تاریخ خورده‌اند، اعتماد و زودباوری نسبت به دشمن است در غیر این صورت واضح است که دشمن نمی‌تواند دوست مسلمانان باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان مولوی دوست محمد درواخ امام جمعه اهل سنت کوهک شهرستان زابل در مصاحبه با رابط خبری ما پیرامون مسائل اخیر افغانستان گفت: یکی از ضربه هایی که مسلمانان همیشه در طول تاریخ خورده‌اند، اعتماد و زودباوری نسبت به دشمن است در غیر این صورت واضح است که دشمن نمی‌تواند دوست مسلمانان باشد.
وی خاطر نشان کرد: اسرائیلی ها و آمریکایی ها که متشکل از قوم یهود و مسیحیت هستند، دشمنان اصلی مسلمانان می باشند که نه دوست افغانستان هستند و نه ایران.
مولوی درواخ تصریح کرد: این دشمنان همواره به دنبال این هستند که بین شیعه و سنی اختلاف ایجاد کنند و این اختلاف را بزرگتر بنمایند.
امام جمعه اهل سنت کوهک اظهار داشت: شکست آمریکاییان در افغانستان مربوط به امروز نیست بلکه آنها در طول تاریخ شکست خورده اند.
وی بیان کرد: مسلمانان خود باید به فکر کشور و آینده خود باشند و با حفظ وحدت جلوی دخالت بیگانگان را بگیرند.
مولوی در واقع اظهار داشت وجود کشورهایی مثل آمریکا و انگلیس در بین مسلمان ها به جز تصرف اموال و غارت کردن منابع و طلاهای آنها و کشتن تعداد زیادی مسلمان، ارمغان دیگری ندارد.

فهرست