برای وحدت امت اسلامی ؛ مسلمانان و کشورهای اسلامی به اختلافات پایان دهند و برای آزاد سازی قدس احساس مسئولیت کنند
مولوی ساداتی بیان کرد: برای وحدت امت اسلامی ؛ مسلمانان و کشورهای اسلامی به اختلافات سیاسی و منطقه ای و مذهبی خود پایان دهند و نیز برای آزادی مسجد الاقصی احساس مسئولیت نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان، مولوی سید عبدالصمد ساداتی امام جمعه اهل سنت سراوان در خطبه های نماز جمعه این هفته در بخش نخست سخنان به خصوصیات و فضایل دهه پایانی رمضان و شب قدر اشاره نمود و بر کثرت عبادت و مناجات در خلوت و تنهایی بوسیله تلاوت ، ذکر ، دعا ، قیام و سجده طولانی برای کسب برکات و مغفرت الهی تاکید نمود.

خطیب نمازجمعه اهلسنت سراوان در خطبه های نماز جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ اظهار داشت: در عشره آخر ماه مبارک رمضان قرار داریم که شب مبارک و با فضیلت لیله القدر به فرمایش رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم در یکی از این شبها است ،آنحضرت فرمودند: شب قدر را در دهه آخر رمضان تلاش کنید و دریابید و خود آنحضرت در دهه اخیر رمضان بکثرت عبادت می کرد و اهلبیت خود ، ازواج مطهرات را بیدار می نمود.
مولوی ساداتی تصریح نمود : درمورد فضیلت و اهمیت شب قدر همین کافی است که الله تعالی در قران کریم یک سوره کامل نازل فرمود و نام این سوره نیز سوره ی قدر است، شبی که الله تعالی آن را قدر و منزلت داده و رتبه آن از تمام شب ها بالاتر است ، بمنزله عبادت هزار ماه است یعنی ۸۳ سال و ۴ ماه می شود و این از فضل و بخشش الهی بر بندگان است.
مدیر دارالعلوم سراوان افزود: آنچه که از این شب با برکت قدر حاصل می شود ؛ عفو و گذشت گناهان و حصول برکات و قبولی طاعات و عبادات و خواسته های جایز از طرف الله تعالی است

امام جمعه اهلسنت سراوان در ادامه سخنان به مناسبت روز جهانی قدس گفت: قدس برای مسلمانان مساله سیاسی نیست بلکه عقیدتی است از آنجا که در سرزمین فلسطین مسجد الاقصی شریف قرار دارد و مکانی مقدس که قبله اول مسلمانان ، سرزمین پیامبران الهی و مسیر معراج امام الانبیا صلی الله علیه وآله وسلم است.
مولوی ساداتی تصریح کرد: با اشغال فلسطین هزاران تن از ساکنان آن به خاک و خون کشیده شده و بسیاری از سرزمین مادری خود آواره شده اند و نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به روز قدس توسط امام راحل و رهبر انقلاب در راستای وحدت مسلمان و احساس مسئولیت کشورهای اسلامی برای آزادی مسجد الاقصی اولین قبله مسلمانان و سومین حرم امن الهی از اشغال صهیونیستهای غاصب است.
ایشان بیان کرد: برای وحدت امت اسلامی ؛ مسلمانان و کشورهای اسلامی به اختلافات سیاسی و منطقه ای و مذهبی خود پایان دهند و نیز برای آزادی مسجد الاقصی احساس مسئولیت نمایند.

فهرست