شناسه خبر: 998

لینک کوتاه صفحه

https://sb.dmsonnat.ir/?p=998

برگی از سخنان خطیب جمعه اهل سنت سرسوره
مولوی شنبه زهی درمورد موضوع زندگی بزرگ بانوی اسلام، مادر مومنان، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و انتخابات پیش رو شورا های شهر و روستا و ریاست جمهوری به ایراد سخن پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان، مولوی واحد بخش شنبه زهی امام جمعه اهل سنت مسجد جامع خاتم النبیین سرسوره پسکوه شهرستان سراوان، گفت:
خداوند متعال انسان را افرید و در این دنیا چند روزی حیات داده و انسان های مختلف و متفاوتی با عقاید و سلیقه های متفاوت همچون انبیا، اولیا، کفار و صالحین، شهدا و در اخرین ادوار دنیا حضرت محمد (ص) به دنیا امد و در چهل سالگی به پیامبری مبعوث شد.

وی خاطر نشان کرد: از او نسلی پاک، نجیب، طیب و طاهر سلاله که در اخرین روزهای جهان نورافشانی نموده، به دنیا آمد و دنیا را با قسط و عدل کما اینکه زمانه و روزگار جدش باشد پر خواهد کرد.

مولوی شنبه زهی تصریح کرد: این اولاد کسی است که کفار گفتند این پیامبر پسری ندارد و از نسل ابتر است. خداوند متعال جواب داد که دشمنانت ابترند: انااعطیناک الکوثرفصل لربک والنحرانا شاناک هوالابتر. فاطمه دختر محمد ص می باشد و زوج پاک او علی بن ابی طالب دروازه علم است.

وی افزود: کوثر مادر سالار شهیدان الحسن و الحسین سید شبآب اهل الجنه می باشد، که جگر گوشه رسول بودند. حب فاطمه حب رسول است اما یک جمله بگویم که باید مانند او عبادت، تقوی و حجاب داشته باشیم. اسم اگر فاطمه است، رسم و رسوم هم فاطمی باشد. ایام فاطمی را گرامی بدارید.

مولوی شنبه زهی بیان کرد: ۲۰ اسفند زمان ثبت نام است، اماده شوید برای انتخابات ریاست جمهوری و برای هفته آینده بحث من در مورد رجل سیاسی است.

فهرست