شناسه خبر: 1944

لینک کوتاه صفحه

https://sb.dmsonnat.ir/?p=1944

بی تفاوتی مردم، دلیل اوج گیری کرونا در سیستان و بلوچستان
مولوی رئیسی خاطر نشان کرد: در این یک ماه اخیر کرونا در استان سیستان و بلوچستان به اوج خود رسیده است که دلیل آن، عدم رعایت و بی تفاوتی مردم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان مولوی فضل الله رئیسی امام جمعه اهل سنت ساربوک شهرستان قصرقند در مصاحبه با رابط خبری ما گفت: بیماری کرونا یک مریضی بسیار خطرناک و مهلک می باشد به طوری که در این یک سال و اندی افراد زیادی را در سراسر جهان به کام مرگ کشانده است.
وی خاطر نشان کرد: در این یک ماه اخیر کرونا در استان سیستان و بلوچستان به اوج خود رسیده است که دلیل آن، عدم رعایت و بی تفاوتی مردم است.
مولوی رئیسی افزود متاسفانه ما در استان سیستان و بلوچستان کمبود پزشک، دارو و امکانات داریم که همین کمبودها روند شیوع کرونا را تسریع کرده است.
امام جمعه اهل سنت ساربوک تصریح کرد: یکی دیگر از دلایل شروع دلتای هندی در این استان به دلیل همجواری این استان با کشور پاکستان می باشد، به طوری که خیلی از افراد به صورت قاچاق وارد استان می شوند.
وی اظهار داشت خوشبختانه در منطقه ما یعنی قصرقند و نیکشهر، مردم به دلیل رعایت دستورالعمل های بهداشتی، کمتر مبتلا به این ویروس شده اند.
از مسئولان می‌خواهیم که بیشتر به این استان توجه کنند و دارو، پزشک و تجهیزات را تامین نمایند.
مولوی رئیسی بیان کرد در منطقه ما تزریق واکسن از مدت ها پیش شروع شده و افراد بالای ۶۰ سال واکسن خود را تزریق کرده اند.

فهرست