دغدغه ی اصلی ما در مدارس علوم دینی و حوزه های علمیه، جاری کردن قائده ی رسمی نظام است
حجت‌الاسلام والمسلمین لطفیان تصریح کرد: دغدغه ی اصلی ما در بحث حوزه های علمیه، مدارس علوم دینی و دانشگاه تقریب مذاهب، جاری کردن قائده ی رسمی نظام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام والمسلمین لطفیان، دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور، در سفر خود به زاهدان، ضمن بازدید از دانشگاه تقریب مذاهب واحد زاهدان، با اعضای هیأت رئیسه این دانشگاه دیدار کرد.
حجت الاسلام والمسلمین لطفیان در این دیدار گفت: رسالت دانشگاه تقریب مذاهب که برگرفته از منظومه فکری و نگاه بلند مقام معظم رهبری است، یک رسالت کلان و تخصصی می باشد.
وی خاطر نشان کرد: برای تخصیص و درخواست رشته های تحصیلی در دانشگاه تقریب مذاهب، باید متناسب با شرایط جغرافیایی و نیاز هر استان، تصمیم گیری شود.
دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در ادامه بیان کرد: با توجه به همسایگان مرزی این استان، درس زبان و ادبیات عرب مناسب دانشجویان این منطقه نمی باشد، در صورتی که زبان اردو بیشتر به کار محصلین این استان می آید.
وی ضمن بیان این موضوع که مدرک تحصیلی ناموس علمی نظام است و ما مامور به حفاظت و سیانت از آن هستیم، اظهار داشت: پایین بودن نمرات درسی و درنتیجه آن افت معدل ها، جایگاه علمی حوزه و دانشگاه تقریب مذاهب را پایین می آورد که همین امر منجر به افت جایگاه علمی کشور می شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین لطفیان تصریح کرد: دغدغه ی اصلی ما در بحث حوزه های علمیه، مدارس علوم دینی و دانشگاه تقریب مذاهب، جاری کردن قائده ی رسمی نظام است.
در ادامه دکتر زرین پور، سرپرست دانشگاه تقریب مذاهب واحد زاهدان، گزارشی را از برنامه های آموزشی و شرایط تحصیلی دانشجویان این دانشگاه ارائه کرد.
زرین پور ضمن بیان اینکه تا کنون ۲۰۵ فارق التحصیل از این دانشگاه داشتیم، گفت: رشته علوم قرآنی که به تازگی وارد این دانشگاه شده، مورد استقبال زیاد دانشجویان شیعه و سنی قرار گرفته است.

 

فهرست