دولت و مردم موظف به حفظ بزرگترین دستاورد انقلاب، یعنی عزت و اقتدار هستند
مولوی ساداتی گفت: دولت و مسئولان و همه ی مردم به حفظ دستاورد بزرگ انقلاب که عزت و اقتدار است موظف اند نه با اِعمال سیاست هایی که عزت و اقتدار ایران را لکه دار کند که عقب گردی و پشت کردن به آرمانهای اصیل انقلاب است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان، مولوی سید عبدالصمد ساداتی در خطبه های نمازجمعه اهل سنت سراوان (۱۷بهمن۱۳۹۹) گفت: سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پیوندی بزرگ از همه اقوام و مذاهب بود که باید حفظ شود ،عزت و اقتدار یک کشور امانتی است که برای حفظ آن؛ پیوند بزرگ ملت رقم خورده و رشادتها به خرج داده شده و تمام هموطنان از اقوام و مذاهب در انقلاب و دفاع از کشور در مقابل جنگ و توطئه ها نقش مهم و طلایی داشته اند‌.
وی خاطر نشان کرد: دولت و مسئولان و همه ی مردم به حفظ دستاورد بزرگ انقلاب که عزت و اقتدار است موظف اند نه با اِعمال سیاست هایی که عزت و اقتدار ایران را لکه دار کند که عقب گردی و پشت کردن به آرمانهای اصیل انقلاب است.
مولوی ساداتی افزود: حفظ کشور و دفاع از خاک کشور یکی از جلوه های وحدت ملی فارغ از قومیت و نژاد است و این مسئله نشانگر این واقعیت است که منافع ملی خط قرمز و منابع مشترک میان تمام طبقات فکری ، سیاسی و قومی جامعه ایرانی است که می تواند به عنوان یک سرمایه ارزشمند و تعیین کننده متحد در کشور مطرح باشد.
دولتها می توانند از نقاط مشترک میان طبقات مختلف جامعه در جهت روحیه اتحاد و همکاری بهره ببرند ، سیاست زدگی و قشرگرایی آفتهای بزرگی است که برخی دولت ها پس از انقلاب را نیز گرفتار کرده است و از مسیر حقیقی که خدمت به آحاد ملت است آنها را دور داشته است.
امام جمعه اهل سنت سراوان بیان کرد: دولت ها و مسئولان با اجرایی کردن برنامه های اقتصادی با مشارکت مردم و پاسداری از اهداف انقلاب در جهت پیشرفت قدردان ملت باشند و عدالت را پیشه سازند و تبعیضات ناروا را برطرف سازند.
وی در پایان تصریح کرد: کسانی که بخواهند در جامعه اسلامی با عملکرد خود تفرقه و جدایی بیندازند باید با امر به معروف و نهی از منکر از عمل آنها جلوگیری کرد و وظیفه شرعی و اسلامی است که بر مبنای خیرخواهی باید تعاون کرد.

 

فهرست