مولوی عارفی در پی شیوع بی سابقه کرونا:
فرد حامل کرونا، همچون بمبی متحرک است / راهنمای اصلی ما، وزارت بهداشت است
مولوی عارفی تصریح کرد: اگر فردی دارای کرونا باشد مانند بمب متحرکی است که حرکت می کند و با رفتن در بین مردم، دیگران را آلوده می‌کند زیرا ویروس کرونا در برخی از افراد علائم ندارد و خودش را نشان نمیدهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان مولوی عبدالرحمان عارفی امام جمعه اهل سنت مسجد جامع خاتم الانبیا نگور شهرستان چابهار در مصاحبه با رابط خبری ما در پی شروع بی‌سابقه ویروس کرونا در استان گفت: کرونا بیماری خطرناکی است که سراسر عالم را فرا گرفته است و برای مقابله با آن باید تدابیری اندیشیده شود که یکی از مهمترین کارها زدن‌ماسک است؛ هیچ کس نباید بدون ماسک از خانه بیرون رود و در اجتماع نباید شرکت کرد و باید سفر های غیر ضروری را تعطیل کنیم.
وی خاطر نشان کرد: از یک طرف باید کارهایی را که از دستمان بر می آید انجام دهیم و از طرف دیگر به درگاه خداوند متعال دعا کنیم که ما را از شر این بیماری نجات دهد.
مولوی عارفی افزود در زمان نبی خدا با شیوع بیماری وبا، ایشان دستور قرنطینه می دادند به طوری که هیچکس حق ورود و خروج از شهر را نداشت و در آن زمان به مردم توصیه می شد تا از روبند ها و پارچه هایی به عنوان ماسک استفاده کنند تا دهان و بینی پوشانده شود.
وی تصریح کرد: اگر فردی دارای کرونا باشد مانند بمب متحرکی است که حرکت می کند و با رفتن در بین مردم، دیگران را آلوده می‌کند زیرا ویروس کرونا در برخی از افراد علائم ندارد و خودش را نشان نمیدهد.
امام جمعه اهل سنت نگار اظهار داشت بزرگترین راهنمای ما در این زمان وزارت بهداشت و افراد متخصص در این حوزه هستند که باید به گفته های آنان عمل شود.

فهرست