نماینده مقام معظم رهبری در استان سیستان و بلوچستان: توسعه فضاهای آموزشی استان نیازمند حرکت جهادی ویژه است
نماینده مقام معظم رهبری  در استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: افزایش جمعیت باید به توسعه فضاهای آموزشی بیانجامد در نتیجه اگر قرار است وضعیت آموزش و پرورش به یک نقطه تعادل برسد نیازمند حرکت جهادی ویژه هستیم.

نماینده مقام معظم رهبری در استان سیستان و بلوچستان:

توسعه فضاهای آموزشی استان نیازمند حرکت جهادی ویژه است

نماینده مقام معظم رهبری  در استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: افزایش جمعیت باید به توسعه فضاهای آموزشی بیانجامد در نتیجه اگر قرار است وضعیت آموزش و پرورش به یک نقطه تعادل برسد نیازمند حرکت جهادی ویژه هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان سیستان و بلوچستان ؛ آیت‌الله محامی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در دیدار با رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ضمن بیان خیرمقدم و تقدیر از آمارهای ارائه شده در حوزه خدمات این سازمان اظهار داشت: امر آموزش و پرورش زیربنای همه اقدامات جامعه است و طبیعتا تامین زیرساخت برای این مسئله، بسیار مهم است و اقدامات شما جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی تصریح کرد: وضعیت فضاهای آموزشی در استان به خصوص در جنوب آن مناسب نیست و بهبود این وضعیت نیازمند همان حرکت جهادی ویژه است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در پایان اظهار داشتند: امیدوارم خداوند به همه شما عزیزانی که در این زمینه تلاش می‌کنید اجر ویژه‌ای عطا کند.

مهرالله رخشانی مهر، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور نیز در این جلسه اظهار داشت: وضعیت سرانه فضای آموزشی استان سیستان و بلوچستان نیازمند نگاه ویژه بود و به همین دلیل در سال ۹۸ بیشترین اعتبار مصوب در میان استان‌ها با رقمی بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان برای سیستان و بلوچستان رقم خورد.

وی افزود: هر چه قدر قدمت آموزش و پرورش در استان‌ها بیشتر باشد، طبیعتا نیازمند بازسازی بیشتر فضاهای آموزشی هستیم.

وی تاکید کرد: در یک سال اخیر تلاش ما این بود تا اقداماتی ویژه را برای سیستان و بلوچستان رقم بزنیم و به همین دلیل بیشترین هزینه کرد برای این استان صورت پذیرفت.

رخشانی مهر گفت: در سال ۹۸ میزان جذب اعتبار خیرین در سیستان و بلوچستان نیز بسیار خوب بود و رتبه اول را به خود اختصاص داد.

وی افزود: در سال ۹۸ پرونده مدارس خشت و گلی به طور کلی در کشور بسته شد و اقدام ویژه آن نیز در استان سیستان و بلوچستان صورت گرفت و برنامه ما این است تا پایان سال جاری کل مدارس استان از بخاری‌های نفتی پاکسازی شود.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تصریح کرد: اکنون تنها ۴ درصد مدارس کشور دارای بخاری نفتی است و اگر در سال جدید پرونده بخاری‌های نفتی بسته شود برای تجهیز کلاس‌ها به سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی می‌توان بهتر برنامه‌ریزی کرد.

فهرست