نماینده مقام معظم رهبری در سیستان‌وبلوچستان: همه باید برای تقویت حوزه‌های علمیه خواهران استان تلاش کنیم
نماینده مقام معظم رهبری در سیستان و بلوچستان، گفت: همه باید برای تقویت حوزه‌های علمیه خواهران استان تلاش کنیم.

نماینده مقام معظم رهبری در سیستان‌وبلوچستان:
همه باید برای تقویت حوزه‌های علمیه خواهران استان تلاش کنیم
نماینده مقام معظم رهبری در سیستان و بلوچستان، گفت: همه باید برای تقویت حوزه‌های علمیه خواهران استان تلاش کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان سیستان و بلوچستان ؛ آیت‌الله مصطفی محامی نماینده مقام معظم رهبری دراستان و امام جمعه زاهدان در دیدار با مدیر استانی حوزه‌های علمیه خواهران استان و هیئت همراه، با تاکید بر لزوم توجه به حوزه‌های علمیه خواهران، اظهار داشت: همه باید برای تقویت حوزه‌های علمیه خواهران استان تلاش کنیم.


وی با تاکید بر دو مقوله تربیت و آموزش در حوزه‌های علمیه خواهران، خاطرنشان کرد: تشویق طلاب به مطالعه دقیق دروس و بالا بردن سطح علمی فارغ‌التحصیلان از محورهای مهم کاری در حوزه علمیه خواهران است.

کلاس‌های درس طلاب خواهر استان در ایام کرونا تعطیل نشد
مدیر استانی حوزه‌های علمیه خواهران سیستان و بلوچستان، نیز در این دیدار با ارائه گزارش عملکرد حوزه‌های علمیه خواهران استان، گفت: در ایام کرونا کلاس‌های درس طلاب خواهر استان تعطیل نشده و دروس مربوطه با بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی، به طلاب ارائه شده است.
حجت‌الاسلام مرتضی عرب خالص، اظهار داشت: در حال حاضر سه واحد مدرسه سطح دو و یک واحد مدرسه سطح یک برای طلاب خواهر در زاهدان فعالیت می‌کند.
وی با اشاره به این که تا کنون، بین ۸۰تا۹۰درصد دروس به طلاب خواهر ارائه شده است، تصریح کرد: طلاب خواهر طی ۵سال، ۱۹۰واحد درسی را بر اساس شرایط و قوانین، انتخاب و فرا می‌گیرند.
وی بیان کرد: طلاب خواهر در ایام شیوع ویروس کرونا با تولید و انتشار محتواهای مناسب در بستر فضای مجازی، فعالیت‌های تبلیغی خود را ادامه داده‌اند.
این مسئول گفت: طلاب حوزه‌های علمیه خواهران با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، اقدام به تولید ماسک و لباس مخصوص بیمارستان کرده‌اند.
وی با اشاره به توزیع ۱۶۰سبد غذایی توسط نماینده ولی فقیه تهیه در بین طلاب نیازمند، اضافه کرد: در ایام شیوع ویروس کرونا، ۵۰۰بسته کمک معیشتی توسط حوزه علمیه خواهران تهیه و در بین طلاب نیازمند توزیع شده است.
شایان ذکر است در ادامه این جلسه مدیران مدارس و حوزه‌های علمیه خواهران زاهدان نیز به ارائه گزارش عملکرد پرداختند

فهرست