نماینده مقام معظم رهبری در سیستان‌و‌بلوچستان: طرح هماهنگ استانی برای گسترش حفظ قرآن کریم تدوین شود
نماینده مقام معظم رهبری در سیستان‌و‌بلوچستان گفت: طرح استانی با هدف افزایش تعداد حافظین و ترویج فرهنگ قرآن کریم با همکاری دستگاه‌های مرتبط تهیه و تدوین شود.
نماینده مقام معظم رهبری در سیستان‌و‌بلوچستان:
طرح هماهنگ استانی برای گسترش حفظ قرآن کریم تدوین شود
نماینده مقام معظم رهبری در سیستان‌و‌بلوچستان گفت: طرح استانی با هدف افزایش تعداد حافظین و ترویج فرهنگ قرآن کریم با همکاری دستگاه‌های مرتبط تهیه و تدوین شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری  در استان سیستان‌و‌بلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی، نماینده ولی فقیه در استان در دیدار با مسئول گروه جهادی حفظ قرآن کریم سیستان‌و‌بلوچستان، اظهارکرد: برای گسترش فرهنگ قرآنی و افزایش تعداد حافظان قرآن کریم لازم است با بهره‌گیری از تجربه‌ها، طرحی با همکاری دستگاه‌های مرتبط تدوین شود.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر گسترش حفظ قرآن کریم در سطح جامعه، خاطرنشان کرد: همه باید در این راستا تلاش کنند و در این زمینه باید به صورت خاص سرمایه‌گذاری صورت پذیرد.
امام جمعه زاهدان تصریح کرد: فعالیت آتش به اختیار در جریان حفظ قرآن کریم بسیار خوب است اما اگر بخواهیم به درستی مسیر را طی کنیم، به طرح و برنامه در بخش‌های مختلف نیاز داریم.

کار حفظ قرآن در زاهدان آغاز شده است
مسئول گروه جهادی حفظ قرآن کریم سیستان‌و‌بلوچستان در این دیدار گفت: کار حفظ قرآن کریم ‌از اربعین سال گذشته به صورت رسمی و جدی و با مشارکت چند روحانی در استان شروع شده است.
حجت‌اسلام مسعود حیدری افزود: برای فعال‌سازی برنامه‌های حفظ قرآن کریم اساتید مجرب کشوری را در نظر داریم و هم‌اکنون برنامه‌های حفظ در گروه‌های مختلف کودکان و نوجوانان، کارمندان، دانشجویان، طلاب و سایر اقشار توسط این اساتید دنبال می‌شود.
وی بیان کرد: در حال حاضر ۸۰تا۹۰نفر در زاهدان در حال گذراندن دوره‌های روخوانی، روانخوانی، فصیح‌خوانی و حفظ قرآن کریم هستند که از این تعداد ۴۰نفر بین یک و نیم تا ۲۵جزء را حفظ کرده‌اند.

فهرست