نماینده مقام معظم رهبری در سیستان وبلوچستان: وضعیت شهر زاهدان چهره مناسبی از مرکز استان را نشان نمی‌دهد/ افراد و شرکت‌ها فارغ از دید قومیتی، مذهبی و سیاسی مورد استفاده قرار بگیرند
نماینده مقام معظم رهبری در سیستان و بلوچستان گفت: آدم با مشاهده برخی از نقاط استان و حاشیه شهر زاهدان احساس شرمندگی می‌کند که 40سال از انقلاب گذشته و وضعیت چنین است.

نماینده مقام معظم رهبری در سیستان وبلوچستان: وضعیت شهر زاهدان چهره مناسبی از مرکز استان را نشان نمی‌دهد/ افراد و شرکت‌ها فارغ از دید قومیتی، مذهبی و سیاسی مورد استفاده قرار بگیرند

نماینده مقام معظم رهبری در سیستان و بلوچستان گفت: آدم با مشاهده برخی از نقاط استان و حاشیه شهر زاهدان احساس شرمندگی می‌کند که ۴۰سال از انقلاب گذشته و وضعیت چنین است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان سیستان و بلوچستان ؛  آیت‌الله مصطفی محامی، نماینده ولی فقیه در استان در دیدار شهردار و معاونین شهرداری زاهدان چهار گام را برای بهبود عملکرد شهرداری زاهدان مطرح کرده و اظهار داشت: در گام اول، شهرداری زاهدان باید به دنبال جلب رضایت مردم باشد و در این راستا لازم است تمام ‌خدمات انجام شده برای مردم قابل مشاهده باشد و موجب رضایتمندی جامعه شود.


وی با اشاره به این که رضایت‌مندی مردم، مقدمه‌ای برای اجرا و تداوم برنامه‌های شهرداری است، ادامه داد: در جلسات متعدد این موضوع را عنوان کرده‌ام که در سطح شهر رضایت‌مندی از خدمات شهرداری کمتر دیده می‌شود. اگر مردم نجابت به خرج می‌دهند و راهپیمایی نمی‌کنند، این موضوع را نمی‌توان به معنی رضایت مردم از خدمات دانست.
وی با اشاره به فراوانی مراجعات و گلایه‌مندی‌های مردم نسبت به شهرداری زاهدان، تاکید کرد: ابراز گلایه و نارضایتی مردم شاید به خاطر بیشتر شدن خدمات شهرداری، کاهش پیدا کرده باشد اما فی الحد نفسه کم نیست.
امام جمعه زاهدان با تاکید بر این که بخشی از گلایه‌مندی و نارضایتی‌ها به نیروهای شهرداری برمی‌گردد، بیان کرد: اگر یک شهروند قانونمند ببیند خیابان جلوی منزلش دارای چاله و کنده‌کاری است، انگیزه‌ای برای پرداخت مالیات، عوارض و غیره پیدا نمی‌کند و و کسی هم که پرداخت می‌کند، از روی نارضایتی است.
وی ضمن تاکید بر ارتباطات مردمی‌ و اطلاع‌رسانی خدمات، تصریح کرد: اگر اطلاع‌رسانی از خدمات بیشتر باشد و مردم نیز احساس کنند که کارها به درستی در حال انجام است و قول و عمل با هم تطابق داشته باشد و برای مردم واضح شود که سود مبالغ پرداختی آنها به خودشان برمی‌گردد و در واقع سرمایه‌گذاری برای خودشان محسوب می‌شود، پرداخت عوارض برایشان گوارا خواهد بود.
آیت‌الله محامی مشارکت بخش خصوصی را بسیار مهم دانسته و بیان کرد: محدودیت ظرفیت‌های دولتی باعث می‌شود که با وجود تلاش‌های صورت گرفته و دریافت رقم بالای بودجه و امکان رفع حجم بالای نیازهای شهری نباشید و از طرفی نمی‌توان فشار زیادی به مردم وارد کرد. لذا ما نیازمند یک جهش هستیم تا درآمدهای جدید داشته باشیم و به نظر بنده بخش عمده آن را می‌توان با مشارکت بخش خصوصی بدست آورد و از آنان برای سرمایه‌گذاری و تغییر چهره شهر استفاده کرد.
آیت‌الله محامی ‌افزود: در حال حاضر فضای سبز، چیدمان شهری، وضعیت آسفالت و به طور کلی فضای شهر چهره مطلوبی از مرکز استان را نشان نمی‌دهد و در این خصوص نیازمند کار همه‌جانبه هستیم.
وی گفت: انتظار این بود که در دوره‌های گذشته شهرداری، مطالعات و برنامه‌ریزی‌های کارشناسی انجام می‌شد، الان هم که در حال انجام است باید تسریع پیدا کند و سعی شود فعالیت‌ها بر اساس مطالعات صورت پذیرد چرا که انجام مطالعاتبه عنوان زیربنای امور، زمینه را برای سرمایه‌گذاری بیشتر فراهم می‌کند.
وی اضافه کرد: در گام بعدی باید توسعه مدیریتی، شناسایی افراد توانمند، شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران در سطح کشور بدون دید قومیتی، مذهبی و سیاسی و استفاده از آنها بر اساس شایسته‌سالاری مد نظر قرار بگیرد.
وی خاطر نشان کرد: باید راهکارهای جدید و میانبر را یافته و پس از مطالعه، اجرا کرد. در جلسات مختلف مکررا گفته‌ام که مشاهده برخی از نقاط استان و حاشیه شهرها باعث شرمندگی می‌شود که ۴۰سال از انقلاب گذشته و وضعیت چنین است.

.

فهرست