شناسه خبر: 1957

لینک کوتاه صفحه

https://sb.dmsonnat.ir/?p=1957

یکی از مشکلات امروز جامعه مسئله ازدواج جوانان است
مولوی رحیمی گفت: یکی از مشکلات امروز جامعه مسئله ازدواج جوانان است، از یک طرف تورم بالا موجب شده تا خرید اسباب و وسایل خانه بسیار مشکل شود و از طرف دیگر سخت گیریهای بی مورد خانوادها و سطح توقع بالای آنها، موجب شده است تا جوانان در مسیر ازدواج با مشکالت سخت گرفتار شوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان، مولوی عبدالمالک رحیمی امام جمعه اهل سنت مسجد جامع ایرندگان در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: یکی از مشکلات امروز جامعه مسئله ازدواج جوانان است، از یک طرف تورم بالا موجب شده تا خرید اسباب و وسایل خانه بسیار مشکل شود و از طرف دیگر سخت گیریهای بی مورد خانوادها و سطح توقع بالای آنها، موجب شده است تا جوانان در مسیر ازدواج با مشکالت سخت گرفتار شوند؛ لذا همه باید به اموزش های اسلامی نگاه کنند که در راه از بین بردن این مشکلات، چه تعالیمی وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: زندگی ساده و بی آلایش بزرگان اسلام نمونه ای از این تعالیم است. دولت هم به نوبه خود باید تلاش کند تا با برنامه ریزی صحیح این مشکلات را تا جایی که امکان دارد، از بین ببرد و این مسیر را برای جوانان هموار کند.

امام جمعه اهل سنت ایرندگان افزود: در جامعه ای که جوانان به ازدواج ترغیب داده شوند، این جامعه اصلح می شود و در این جامعه از اخلاق غیر اسلامی خبری نیست.

وی اظهار داشت: هم خانواده ها و هم دولت باید برای رفع موانع ازدواج تلاش کنند تا هم جامعه سالمی داشته باشیم و هم جوانان دچار فساد اخلاقی نشوند.

فهرست