نماینده مقام معظم رهبری در استان سیستان و بلوچستان: نیروهای انقلابی از فرصت فضای مجازی بهره گیری کنند
نماینده مقام معظم رهبری در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان، گفت: در حال حاضر با توجه به آنکه اکثر مردم بیشتر از گذشته در فضای مجازی حضور دارند، نیروهای انقلابی باید از این فرصت بهره گیری لازم را داشته باشند.
نماینده مقام معظم رهبری در استان سیستان و بلوچستان:
نیروهای انقلابی از فرصت فضای مجازی بهره گیری کنند
نماینده مقام معظم رهبری در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان، گفت: در حال حاضر با توجه به آنکه اکثر مردم بیشتر از گذشته در فضای مجازی حضور دارند، نیروهای انقلابی باید از این فرصت بهره گیری لازم را داشته باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان سیستان و بلوچستان، آیت الله مصطفی محامی، مقام معظم رهبری در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در دیدار با چند تن از اعضای شورای فرهنگ عمومی استان، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در سالهای اخیر تاکید زیادی بر حضور پر رنگ جوانان و نیروهای انقلابی در فضای مجازی داشته اند.

وی ادامه داد: شیوع کرونا و استقرار بیشتر اوقات افراد در منازل، عاملی شد تا حضور پر رنگ تر نیروهای انقلابی را در فضای مجازی داشته باشیم اما مهمترین موضوع در این بخش، تولید محتوای مناسب است.
امام جمعه زاهدان تاکید کرد: افراد راغب و دارای توان در راستای تولید محتوا باید شناسایی شوند و از ظرفیت آنان در این بخش با توجه به نیاز استان بهره گیری کرد.
وی با اشاره به فعالیت های قرآنی فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفت: هرچه در مجموعه های قرآنی سرمایه گذاری شود، خوب است و در این راستا و برای کمک به آنان باید به دنبال جذب اعتبارات حمایتی مناسب بود.
وی ماه مبارک رمضان را فرصتی مناسب برای پرداختن به برنامه های قرآنی عنوان کرد و اظهار داشت: به جز ترتیل قرآن کریم باید به دنیال تفسیر، مفاهیم و حفظ آیات این کتاب الهی نیز باشیم و در این بخش می توان از الگوهای مناسب بهره گیری کرد.
حسین مسگرانی، دبیر شورای فرهنگ عمومی استان نیز در این جلسه طی ارائه گزارشی، گفت: در سال گذشته ۲۶جلسه با ۵۱ در موضوع دستور کار شورای فرهنگ عمومی در سطح شهرستانهای استان برگزار شده است.
وی افزود: در قالب این شورا و طی سال گذشته، ۷جلسه کمیته مشورتی نیز در استان برگزار شده است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری برنامه های مختلف قرآنی در سطح استان طی سال گذشته، گفت: در سطح استان ۴۰ موسسه قرآنی در حال فعالیت می باشند که مجوز خود را از این اداره کل دریافت کرده اند.
وی تصریح کرد: طی سال گذشته طی چند مورد و براساس اجرای فعالیتها، مبالغ حمایتی که از سوی مرکز تخصیص داده شده بود، بین موسسات قرانی توزیع شده است و سعی شده تا فرقی بین موسسات تحت نظر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تبلیغات اسلامی با آنکه در تهران تفکیک شده اند، وجود نداشته باشد.

فهرست